Martohet këngëtarja shqiptare, dalin pamjet e para si nuse

schedule12:13 - 17 Korrik, 2021

schedule 12:13 - 17 Korrik, 2021

Këngëtarja nga Kosova, Edita Sopjani e cila në vitet e fundit është fokusuar më shumë në televizion, po martohet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edita Sopjani (@sopjaniedita)

Lajmin e bukur e ka dhënë vetë ajo, pasi ka publikuar në Instagram disa foto dhe video të shumta nga mbrëmja e ahengut, ose siç njihet ndryshe në Kosovë organizimi i “kanagjegjit”.

Edita është shfaqur me veshje tradicionale, por edhe me fustan, ndërkohë që respekton traditat e ndryshme që janë pjesë e riteve të martesës.

Më herët, këngëtarja kishte treguar se e ka përzgjedhur Afrim Muqiqin për të kënduar në dasmën e saj, derisa pas martesës do të shkojë për të jetuar në Gjermani.

Ndërkohë, ditë më parë u publikua kënga e re e Editës, “Ndjenjat”, që është bashkëpunim me Agresionin. /abcnews.al