Maqedoni e Veriut, shtyhen negociatat

schedule14:34 - 24 Qershor, 2019

schedule 14:34 - 24 Qershor, 2019

Data e shumëpritur për çeljen e negociatatve të anëtarësimit në BE për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, u shty për në muajin tetor. Kryeministri Zoran Zaev u shpreh optimist për marrjen e garancisë, se tetori do të hapë dritën jeshile. Detajet i sjell “Ballkan Abc” i Bruna Çifligut. /abcnews.al