Maqedonasit pranuan propozimin francez, Scholz: Ju duam bashkë me Shqipërinë në BE, do t’ju mbështesim

schedule14:32 - 16 Korrik, 2022

schedule 14:32 - 16 Korrik, 2022

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka përshëndetur votimin e propozimit francez në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Në një postim në llogarinë e tij në Twitter, kancelari gjerman shkruan se tashmë hapet edhe ruga për Konferencën e Parë Ndërqeveritare për RMV-në dhe Shqipërinë.

“Në ju duam anëtarë të BE-së dhe do të jemi krah jush përgjatë gjithë rrugës,” shkruan ndër të tjera Olaf Scholz. /abcnews.al/