Manastirliu tek “Shefqet Ndroqi”: Së shpejti hapet kardiokirurgjia

schedule15:32 - 4 Prill, 2019

schedule 15:32 - 4 Prill, 2019

Shërbimi i Kardiokirurgjisë shumë shpejt do të hapet dhe në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Premtimi vjen nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu, e cila ishte në këtë spital për të inspektuar instalimin e sistemit qendror të ngrohjes dhe ftohjes.

Aktualisht spitali “Shefqet Ndroqi” kryen rreth 1300 koronarografi në vit për pacientët me probleme kardiake. Me zgjerimin e ekipit mjekësor synimi është që brenda vitit të kryhen 2 mijë koronarografi në vit./abcnews.al