Makina përplas për vdekje të moshuarin në Durrës

schedule17:48 - 5 Prill, 2019

schedule 17:48 - 5 Prill, 2019

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur në rrugën e Gjirit të Lalëzit, në fshatin Radë. Sipas policisë shtetasi me inicialet E.Q.,37 vjeç, duke drejtuar automjetin e tij ka aksidentuar shtetasin këmbësorë S.D., 87 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:30 të pasdites së sotme dhe drejtuesi i mjetit u shoqërua në Komisariatin e Policisë Durrës për veprime të mëtejshme. Ndërsa grupi Hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit./abcnews.al