Del nga shtrati Lumi Zezë në Fushë Krujë

schedule21:01 - 30 Nëntor, 2017

schedule 21:01 - 30 Nëntor, 2017

 

Lumi Zezë doli nga shtrati tek ura në qytetin e Fushë Krujës.

Shirat që kanë rënë gjatë dy ditëve të fundit, kanë rënduar situatën mbrëmjen e vonë të së enjtes duke përmbytur banesa dhe biznese. 50 forca të ushtrisë u nisën drejt drejt Fushë Krujës për të normalizuar gjendjen.

Ndërsa banorët e lagjes Bakushe Visha dhe Adem Gjeli, ndihen teë frikësuar, pasi uji është futur në shtëpitë e tyre.

Kurse pronarët e dyqaneve, që ndodhen në katet e para të pallateve edhe pse kanë vendosur pengesa me thasë rëre, bizneset e tyre janë përmbytur./abcnews.al

 

https://youtu.be/NnX3R4w28Z4