LSI reagon për “shengenin ballkanik”

schedule14:25 - 11 Tetor, 2019

schedule 14:25 - 11 Tetor, 2019

LSI ka reaguar ndaj deklaratave te Kryeministrit Rama në Novi Sad lidhur me idenë e krijimit të një Shengeni Ballkanik. Ish deputeti i LSI, Viktor Tusha tha se kreu i qeverisë në këtë takim u bë palë me Presidentin  serb Vuçiç dhe shiti Kosovën./abcnews.al