Lokalet dhe rrugët plot me qytetarë, Fieri i rikthehet normalitetit

schedule11:42 - 23 Maj, 2020

schedule 11:42 - 23 Maj, 2020

Fieri është shpallur zonë e “gjelbër” dhe duket se jeta po fillon t’i kthehet normalitetit.

Gazetarja Valbona Davidhi raporton për abcnews.al se rrugët janë plot, po ashtu edhe lokalet duke që qyteti të duket si në një ditë normale.

“Ka nga ata qytetarë që nuk e kanë kuptuar urdhrin për të qendruar në shtëpi sot, por ka edhe të tjerë që e thyejnë atë me vetëdije pasi janë lodhur deri më tani duke qendruar brenda”, raporton gazetarja. /abcnews.al