Libri “Simbolet polake” përmbledh 100 vende, figura dhe personalitete

schedule16:22 - 3 Maj, 2018

schedule 16:22 - 3 Maj, 2018

100 vende, figura, ngjarje dhe arritje të rëndësishme për Poloninë, Europën dhe botën janë përmbledhur në librin “Simbolet polake”. Kjo vepër vjen nën kujdesin e KLSH-së dhe ambasada polake në Shqipëri./abcnews.al