Librazhd/ Bien gurë në rrugë, bllokohet përkohësisht lëvizja e mjeteve

schedule16:20 - 24 Shtator, 2019

schedule 16:20 - 24 Shtator, 2019

Reshjet e shiut kanë shkaktuar rrëshqitje të gurëve në zonën e Librazhdit dhe të Prrenjasit. Situata më e rëndë ka qenë në kthesën e Murrashit aty ku ky fenomen ndodh sa herë ka shi e furtunë. Për këtë shkak pati bllokim të përkohshëm të qarkullimit rrugor. Por punonjësit e ARRSH dolën herët në terren dhe mundësuan lëvizjen e mjeteve në të dy anët e rrugës. Rënie të gurëve ka patur dhe në Hotolisht, Qukës, Pishkash dhe Qafë Thanë. Për fat nuk ka patur dëmtime në njerëz, por anë të rrugës kryesisht në Librazhd- Murrash duhen rrjeta mbrojtëse. /ABC News Albania 24/7