Lëvizja e radhës, Tirana zyrtarizon sulmuesin brazilian

schedule15:14 - 18 Gusht, 2022

schedule 15:14 - 18 Gusht, 2022

Patrick Robson de Souza Monteiro u zyrtarizua te Tirana. Sulmuesi doli qw dje nw stwrvitje me bardheblutw dhe tashmw ka ardhur edhe komunikata zyrtare.

Patrick sezonin e fundit e ka mbyllur në Azerbajxhan, ku ishte pjesë e Gabala në huazim nga austriakët e Admira.

Me këta të fundit braziliani është aktivizuar në Superligën e Austrisë, ndërkohë që ka luajtur edhe në ligën e dytë të këtij shteti me Horn.

Patrick nuk është se shquhet për numrin e golave të shënuar, pasi maksimumi ka realizuar tre herë brenda një sezoni. / abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KF Tirana (@kftirana.al)