L’Equipe zgjedh 11-të më të mirët e 2021, s’ka vend për Messin, CR7, Mbappe dhe Haaland

schedule14:15 - 5 Janar, 2022

schedule 14:15 - 5 Janar, 2022

L’equip ka publikuar ditën e sotme formacionin më të mirë të lojtarëve për vitin 2021, me rreshtimin 4-4-2.

Emra suprizë në këtë formacion, por edhe jashtë 11-tëshes disa yje. Në këtë ekip sipas L’Equip nuk ka një fanellë për Lionel Messin, Cristiano Ronaldon, Kylian Mbappe, Erling Haaland dhe Gianluigi Donnarumma.

Sulmi iu është besuar Mohamed Salah, Robert Lewandowski dhe Karim Benzema, ndërsa porta është në duart e gardianit të Chelsea, Edouard Mendy.

Ja 11-të lojtarët më të mirë sipas L’Equip:

/f.a/abcnews.al