Lëndë narkotike në Skrapar, efektivja e policisë dhe kryeplaku i shpëtojnë burgut

schedule19:53 - 30 Shtator, 2020

schedule 19:53 - 30 Shtator, 2020

Një efektive e policisë bashkiake të Durrësit, e arrestuar në Skrapar në banesën e vëllait, gjatë një operacioni antidroge, u la në “arrest shtëpie” nga Gjykata e Beratit.

Mbi Anxhela Beshirin, sipas gjykatës, rëndon vepra penale e moskallëzimit të krimit.

Por para togave të zeza, policja e Durrësit u shpreh se nuk kishte asnjë dijeni, që vëllai Fatjon Beshiri, të ishte përfshirë në aktivitet droge.

Fatjon Beshiri u la në “burg pa afat” nga gjykata së bashku me 3 persona të tjerë, Arben Lekli, Albano Bendo dhe Sefedin Dokaj, të akuzuar për “prodhim dhe shitje narkotikësh”.

Në banesën e Arben Leklit dhe mjediset rreth saj, policia gjeti dhe sekuestroi mbi 176 kg kanabis sativa të presuar.

Ndërsa kryeplaku i fshatit  Çorogjafë, Fatos Lamaj, u lirua nga gjykata.

Ai do të hetohet me masën “detyrim paraqitjeje” për akuzën “shpërdorim detyre”.

Të gjashtë personat u arrestuan dy ditë më parë gjatë opeacionit të koduar “Kanioni”./abcnews.al