Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra dhe sa ishte magnituda

schedule09:19 - 1 Korrik, 2020

schedule 09:19 - 1 Korrik, 2020

Një lëkundje tërmeti tronditi mëngjesin e sotëm nëntokën e Korçës.

Sipas të dhënave të bëra publike nga IGJEUM, goditja ka qene me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter dhe ka pasur epiqendër Korçën.

Sipas IGJEUM, lëkundja është regjistruar në oren 04.23, të këtij mengjësi me thellësi 17 kilometra dhe epiqendër 10 kilometra në jug-perëndim të Vithkuqit.

Nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz. /abcnews.al