Legjenda e Rolling Stones, Ronnie Wood shërohet nga kanceri për herë të dytë

schedule17:55 - 26 Prill, 2021

schedule 17:55 - 26 Prill, 2021

Legjenda e rockut Ronnie Wood është shëruar nga kanceri pasi e mposhti atë për të dytën herë.

Kitaristi 73-vjeçar tha për gazetën britanike “The Sun” se është diagnostikuar me kancer gjatë mbylljes nga koronavirusi.

“Unë kam pasur kancer në dy mënyra.Unë kisha kancer të mushkërive në 2017 dhe kisha një qelizë të vogël kohët e fundit që luftova në bllokimin e fundit”, ka thënë ai.

Sipas Shoqatës Amerikane të Kancerit, kanceri me qeliza të vogla është një kancer shumë malinj që zakonisht gjendet në mushkëri, por mund të prekë zona të tilla si prostata, pankreasi, fshikëza ose nyjet limfatike. Ishte një formë më agresive e kancerit të mushkërive që përbën rreth 13% të rasteve të kancerit të mushkërive.

“Unë i riktheva krejt i pastër”, ka thënë Wood.

Më tej, Wood ka shtuar se gruaja e tij, Saly Humphreys dhe binjakët e tij 4-vjeçarë Gracie dhe Alicie e kanë ndihmuar atë që të rikuperohet./abcnews.al