Largimi i parë nga Juventusi, bomberi ndërron kontinent

schedule16:14 - 22 Dhjetor, 2019

schedule 16:14 - 22 Dhjetor, 2019

Mario Mandzukiç do të transferohet jashtë futbollit europian. Sulmuesi kroat i ka dhënë fund aventurës me Juventusin, teksa ka firmosur një kontratë 1.5-vjeçare me Al Duhail.

5.5 milionë euro do të shkojnë në arkat e kampionëve të Italisë për kartonin e 33-vjeçarit. Pavarësisht se u përfol për një kalim në Premier League te Manchester United, Mandzukiç preferoi milionat nga Katari.

Nënkampioni i botës largohet nga bardhezinjtë pas 4 vitesh e gjysmë dhe do të përfitojë një rrogë sezonale prej 10 milionë eurosh tek ekipi i ri. /abcnews.al