Lajme të mira për Allegrin, mesfushori lë pas dëmtimin e gjatë dhe është i gatshëm për Romën

schedule22:25 - 14 Tetor, 2021

schedule 22:25 - 14 Tetor, 2021

Arthur Melo pritet ta ndihmojë Juventusin në ndeshjen kundër Romës që zhvillohet këtë fundjavë.Arthur  nuk ka asnjë paraqitje këtë sezon për shkak të lëndimit, por tashmë është rikuperuar dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës.

Ai luajti në miqësoren e Juventusit që e fitoi të enjten me rezultatin 7-0 ndaj ekipit lokal Chieri dhe tregoi paraqitje të mirë.

Megjithatë, Juventusi ka gjasa që për duelin ndaj Romës të jetë pa sulmuesit Paulo Dybala e Alvaro Morata, të cilët ende nuk po stërviten me pjesën tjetër të grupit. /abcnews.al/