Lajm i madh për Romën e Kumbullës, kapiteni shërohet nga Covid-19

schedule12:56 - 23 Nëntor, 2020

schedule 12:56 - 23 Nëntor, 2020

Sulmuesi i Romës, Edin Dzeko, ka rezultuar negativ në tamponin e fundit. Lajmin e ka konfirmuar vetë lojtari përmes një postimi në “Twitter” dhe tashmë ai është më i lumtur se kurrë.

“Më në fund negative! Tani mezi pres të kthehem në stërvitje me shokët e mi të skuadrës për t’i ndihmuar që të vazhdojnë të luajnë kaq mirë! Daje Roma”, shkruan boshnjaku.

Deri më tani 34-vjeçari është aktivizuar në pesë ndeshje të Serie A, ku ka shënuar dhe pesë gola. Kryeqytetasit italianë e kanë filluar shumë mirë sezonin dhe deri më tani renditen në vendin e tretë me 17 pikë. Kujtojmë se te Roma mungon edhe Kumbulla, që ndryshe nga Dzeko ende nuk e ka mposhtur virusin. /abcnews.al