Kush tha që mbaroi plazhi? Në Durrës ka ende pushues që lahen në det

schedule15:08 - 23 Shtator, 2017

schedule 15:08 - 23 Shtator, 2017

Mberritja e vjeshtes nuk ka larguar pushuesit nga plazhi. Sot Durresi eshte frekuentuar nga pushues te ardhur nga Kosova dhe Maqedonia pavaresisht temperaturave te ulta.

Temperaturat jane ne renie por plazhi ne Durres nuk eshte braktisur.

Qetesia dhe ditet e fundit me diell po shfrytezohen nga pushuesit.

Durresaket preferojne te bejne shtetitje.

Frekuntues me te shume jane nga te rriturit, por ne fundjave prane bregdetit vijne edhe femije.

Kete te shtune plazhiste ka edhe nga Kosova dhe Maqedonia. Nje pjese e tyre lahen edhe ne det