“Kur ke 12 lojtarë të rinj, bëhet më e lehtë”, Koeman për suksesin e Barçës

schedule17:05 - 8 Shkurt, 2023

schedule 17:05 - 8 Shkurt, 2023

Ish-trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, vlerësoi performancën e skuadrës këtë sezon.

Barça kryeson tabelën në La Liga, 8 pikë më shumë se rivalët më të afërt të Madridit, dhe skuadra e Xavit tashmë ka fituar Superkupën e Spanjës.

“Barça po bën shkëlqyeshëm. Unë pashë El Clasico, ata treguan futboll të shkëlqyeshëm, ata ishin shumë të mirë. Por po, kur ke 10-12 lojtarë të rinj, bëhet më e lehtë. Gjithçka varet nga cilësia e ekipit tuaj, në kohën time formacioni ishte krejtësisht ndryshe”, tha Koeman për kanalin YouTube Andy van der Meijde.

Ronald Koeman ishte në krye të Barcelonës nga gushti 2020 deri në tetor 2021. Nën drejtimin e trajnerit holandez, Barcelona nuk arriti të fitonte asnjë trofe. Koeman u zëvendësua si trajner nga Xavi. /G.D abcnews.al/