Kultivonin lëndë narkotike, kapen “mat” dy persona në Tepelenë

schedule07:55 - 15 Maj, 2020

schedule 07:55 - 15 Maj, 2020

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona, të cilët kultivonin lëndë narkotike.  Ndër të tjera burimet policore bëjnë me dije se në aksionin e parë të zhvilluar në fshatin Rexhinë të Kurveleshit, është vënë në pranga Alfred Lena 42 vjeç, të cilit ju gjetën në banesë 50 kubikë me kanabis gati për tu mbjellë në parcelë.

Ndërsa në aksionin e dytë është bërë i mundur arrestimi i 43 vjeçarit Sokol Petani i cili u kap me 320 kubikë me kanabis të bërë gati për mbjellje.

Ndërkohë aksioni antikanabis në Gjirokastër vijon në zonën e Tepelenës dhe në Përmet. /abcnews.al