“Kullota është e imja, do bëj vetëgjyqësi”, sherr mes 4 personave në Delvinë

schedule11:50 - 3 Dhjetor, 2021

schedule 11:50 - 3 Dhjetor, 2021

Kullota për bagëtitë ka çuar në një konflikt mes 4 personave në Delvinë. Raportohet se policia ka vendosur nën hetim dy persona të cilët akuzohen për “kanosje” dhe “vetëgjyqësi”.

I. M., 66 vjeç, banues në Kalasë, Delvinë, dhe  M. O., 38 vjeç, banues në Plashnik, Berat, në vendet e quajtura “Maja e Pirë” dhe “Lugu i Konjakut” , Delvinë, kanë kanosur me fjalë dhe kanë mbajtur me forcë kullotën e E. Ç. dhe F. Gj.

/abcnews.al/