Kujdes nëse jeni të dashuruar, Horoskopi sot ka të reja, mësoni parashikimin e yjeve

schedule07:08 - 20 Shtator, 2022

schedule 07:08 - 20 Shtator, 2022

Dashi

Një lehtësim i vogël do të vijë pas disa ditësh të vështira.  Hëna në Akrep, në fakt, ju ofron mundësinë për të ndrequr një gabim, për të gjetur zgjidhjen më të mirë për një problem familjar që ju shqetëson. Duhet të jesh i zënë, duhet të jesh në lëvizje për të arritur sukses! A jeni në një marrëdhënie? Ngrohtësia emocionale dhe sensuale e partnerit do t’ju japë siguri.

Demi

Hëna në shenjën e kundërt të Akrepit nuk është gjëja më e mirë që mund të ndodhë për  gjendjen shpirtërore dhe jetën tuaj në çift. Nëse jeni i dashuruar, nëse keni një partner, nuk mund ta duroni më, por rreziku do të jetë të përsërisni të njëjtat gabime. Në fund të fundit, ju e dini se si bëhet dhe se ka shumë përparësi! Me Marsin shumë dembel në shenjën tuaj  sigurisht që nuk do t’ju japë mundësinë të shkëlqeni.

Binjakët

Përqendrohuni në jetën e përditshme dhe mirëqenien fizike. Mos u lodhni shumë dhe zhytu në qetësinë tuaj , duke rezervuar hapësirën për t’u kënaqur, përkëdhelur veten deri në fund. Përfitoni nga pushimet dhe Marsi në Dash për të praktikuar sportin tuaj të preferuar, të bëni shëtitje të gjata ose shëtitje me biçikletë! Harmonia e madhe fizike, emocionale dhe mendore në marrëdhëniet në çift.

Gaforrja

Hëna  ju jep të gjitha burimet që ju duhen për të përballuar triumfalisht çdo pengesë. Klima sentimentale nxehet dhe mirëkuptimi i dyanshëm gjen hapësira të reja! Ata që kanë një marrëdhënie solide dhe të lumtur do të gjejnë më shumë arsye për të konfirmuar veten në zgjedhjet e tyre. Ata që janë në proces të rishikimit të sferës së tyre sentimentale do të gjejnë një zgjidhje konkrete për pasiguritë.

Luani

Disa vështirësi në shtëpi mund të nxjerrin në pah argumente dhe diskutime të pafundme. Hëna në Akrep është e përfshirë dhe ju prish punë, Sidoqoftë, nëse keni mjaft durim dhe nuk zemëroheni, gjithçka do të jetë mirë. Duke fjetur në një jastëk anatomik, do të shmangni rrezikun që ju kanoset.  Shpenzimi nuk është shumë dhe vërtet ia vlen!

Virgjëresha

Ju keni gjëra të shkëlqyera në mendje, por nuk mund t’i arrini ato me shpejtësi siç dëshironi. Armatosuni me një dozë të mirë durimi! Jini mes njerëzve dhe përfitoni nga festa publike për t’u çlodhur, argëtuar dhe për të bërë miq të rinj. Nëse personi që prisni me padurim po arrin vonë, filloni të murmurisni. Por e vërteta është … ju jeni i kënaqur që e shihni atë!

Peshorja

Për shkak të Hënës në Fushën e Dytë, në katror me Uranin, mund të jeni mjaft të pakujdesshëm dhe të  rrezikoni të humbni disa nga paratë tuaja. Mendoni me kujdes para se të veproni! Në marrëdhëniet në çift do të jeni në gjendje të krijoni një bashkëpunim të mirë që do t’ju ndihmojë të largoni çdo dyshim.

Akrepi

Tema e preferuar e kësaj dite do të jetë koha e lirë dhe dëshira për të shpëtuar nga angazhimet e zakonshme.  Organizoni diçka të veçantë me miqtë. Kur bëhet fjalë për lidhjen në çift, ndiheni të zhgënjyer në sjelljen e partnerit tuaj, i lënduar nga diçka që mendonit se e kishit kapërcyer.

Shigjetari

Sikur ta kishit porositur nga katalogu, Hëna gjatë gjithë ditës është në një pozicion aktiv për udhëtime, pushime, vizita në ekspozita dhe muze. Optimizmi dhe këmbëngulja ju nxisin të kapni vlerësimin dhe dashurinë e atyre që ju interesojnë. Nëse jeni beqar, nëse keni një zemër të lirë, lëreni të mashtroheni dhe sigurohuni që ta mbani këtë qëndrim të hapur dhe gazmor me të gjithë.

Bricjapi

Dita ju gjen shumë te qetë ndaj miqve dhe personit që dëshironi ta bëni tuajin ose që tashmë është i juaji. Sot, nëse keni mundësi, planifikoni diçka për ditët në vijim që do t’ju vendosin në kontakt me ata që mendoni se janë të rëndësishëm! Suksesi që do të arrini në shoqëri do t’ju japë një nxitje shumë të fortë. Program shumë argëtues i pret  beqarët dhe të rinjtë gjatë natës.

Ujori

Hëna negative sjell nervozizëm, pak impulsivitet në mënyrën tuaj për të bërë gjërat. Përballeni me qetësi të papriturat dhe nëse planifikoni diçka për të dielën, mos e ekzagjeroni. Një ekskursion i vogël me miqtë dhe njerëzit që ju pëlqen do të jetë më se e mjaftueshme për t’u argëtuar. Mos u shqetëso shumë për një anëtar të familjes tënde.

Peshqit

Marrëdhëniet shoqërore do t’ju ofrojnë mbështetje, argëtim dhe ide për të zgjeruar rrethin e të njohurve tuaj. Nëse dashuria mungon në jetën tuaj, mos u mbyllni me keqardhje. Nuk mund ta vini re Cupidin që ju buzëqesh pasi ai do t’ju lehtësojë një takim të befasishëm.  Vendime të rëndësishme ju presin në jetën sentimentale./abcnews.al