Kthjellime dhe vranësira kalimtare në mëngjes, ja si do të ndryshojë moti

schedule07:13 - 4 Mars, 2020

schedule 07:13 - 4 Mars, 2020

Sipas MeteoAlb, vijon ndikimi i presionit të ulët atmosferik duke bërë që moti të paraqitet me vranësira dhe reshje gjatë paradites, POR mesdita sjellë largim të vranësirave nga zonat perëndimore duke spostuar reshjet drejt zonave lindore. Nata sjellë përmirësim të motit në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 0 °C zonat malore deri në 15 °C ultësira perëndimore.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke gjeneruar brigjet detare dallgëzim 3 ballë./abcnews.al