Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për fermerët

schedule08:29 - 21 Janar, 2021

schedule 08:29 - 21 Janar, 2021

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të enjte e ka nsiur me një lajm për të gjithë fermerët.

Shefi i qeverisë përmes një video të postuar në profilin e tij në Facebook, bënë me dije se tashmë fermerët përmes aplikimit në e-Albania kanë mundësi që të marrin falas sasinë e naftës që deri më dje e paguanin si akcizë.

Mirëmëngjes

dhe me respektin më të madh për të gjithë ata që punojnë tokën, e me nxitjen që të aplikojnë në e-Albania për të marrë falas sasinë e naftës që deri dje e paguanin si akcizë, taksë qarkullimi e taksë mjedisi brenda çmimit të tregut, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë”, shkruan Rama./abcnews.al