Kryeministri polak: Ukrainasit po luftojnë për sigurinë e Evropës

schedule17:01 - 19 Prill, 2022

schedule 17:01 - 19 Prill, 2022

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki u ka bërë thirrje vendeve perëndimore që të mbështesin “shoirtin luftarak” të Ukrainës.

Kryeministri polak tha se ukrainasit po luftojnë për sigurinë e Evropës, dhe se Europa nuk duhet t’i lërë vetëm në betejën me Rusinë.

“Ne duhet ta mbështesim këtë frymë luftarake, edhe duke u kujdesur për më të dobëtit”, tha ai, raporton BBC./abcnews.al/