Kreu i “LIBRA-s”, Ben Blushi në një vjetorin e forcës së tij politike

schedule15:07 - 2 Nëntor, 2017

schedule 15:07 - 2 Nëntor, 2017

Një vit pas shkeputjes nga grupi parlamentar i PS së bashku me kolegen e tij Mimoza Hafizi, Ben Blushi feston sot përvjetorin e forcës së tij politike “LIBRA”. Blushi premton vazhdimësinë e këtij projekti politik dhe i bën thirrje kujtdo të bëhet pjesë e LIBRA-s.

Një vit më vonë dhe një garë më pas, e gjetën veten kështu.

Një e dyta e ideatorit të saj Ben Blushi, tek LIBRA sheh ende vazhdimësi.

Për këtë kërkon angazhim.

Ditët që vijnë duhet të takohemi më shpeshper te vendosur cfarë do bëjmë me librën, sepse është pasuri e përbashkët

Retorika dashje padashje e rreshton me frontin opzitar, kur flet për vërtetësi faktesh.

Shqipëria sot është në ditë edhe më të keqe, kjo I jep librës të drejtë sepse gjithçka po vërtetohet. Gjithë gjërat që tha libra sot po faktohen. Kjo është një arsye më shumë për të thënë se nuk fituam zgjedhjet por kishte të drejtë dhe drejtësia ka më shumë rëndësi se vota.

I premtoi pjesmarrësve se së shpejti një shtëpi.

Kushtet janë të vështira, parti që financon veten. Kjo është filozofia. libra do vazhdojë si projekt që të coni aty ku doni.

Duke uruar një vjetorin e forcës së tij politike, Ben Blushi bëri thirrje për antarësime të reja, në një kohë kur Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për ndryshim.

https://youtu.be/K2bseq8EkCU