Kreu i FRD uron 7 marsin: Rritja e autoritetit të mësuesit, detyrë e të gjitha qeverive

schedule14:15 - 7 Mars, 2021

schedule 14:15 - 7 Mars, 2021

Kreu i partisë Fryma e Re Demokratike, Sali Shehu ka uruar mësuesit për festën e 7 marsit.

Ai shprehet se mësuesi ka një mision të veçanti, ndërsa e krahason me misionin e Etërve themelues.

Gjithashtu Shehu thekson se politika, por edhe shteti kanë një detyrim të mall përballë këtij profesioni, duke shtuar se vlerësimi, rritja e autoritetit të mësuesit është detyrë e të gjitha qeverive.

 “Misioni  i mësuesit është i barabartë me misionin e Etërve themelues. Politika dhe shteti kanë detyrim të mall ndaj mësuesve. Vlerësimi, trajtimi dhe rritja e autoritetit të mësuesit, detyrë e të gjitha qeverive”, shprehet Shehu.

/abcnews.al/