Kosova miraton demarkacionin e kufirit me Malin e Zi

12:32 | 24/03/201812:320

Pas gati 3 viteve nga nënshkrimi i saj, shoqëruar me debate e kundërshtime të forta, Kuvendi i Kosovës miratoi demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, në një seancë, ku nuk munguan tensione të shkaktuar nga lëvizja Vetëvendosje. Miratimi i hap rrugë liberalizimit të vizave për qytetaret kosovarë, që pritet të ndodhë gjatë këtij viti, megjithatë gjithçka varet nga vendimi që do të marrë Komisioni i Europës./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono