Korçë, fugoni përplaset me murin e pallatit, 2 të plagosur

schedule21:37 - 8 Maj, 2019

schedule 21:37 - 8 Maj, 2019

Një furgon ka humbur kontrollin dhe është përplasur me murin e një pallati në lagjen 15 të qytetit të Korcës.

Për pasojë shoferi i makinës dhe pasagjeri janë plagosur dhe u dërguan në spital. Nga goditja është rrëzuar edhe muri i banesës në katin e parë.

Sipas policisë shkak i kësaj ngjarjeje ka qenë shpejtësia me të cilën lëvizte furgoni./ABC News Albania 24/7