Korçë/ 46-vjeçari plagos rëndë me thikë bashkëshorten e tij

schedule22:49 - 4 Qershor, 2023

schedule 22:49 - 4 Qershor, 2023

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës.

46-vjeçari, Aleko Myrtollari ka plagosur me thikë bashkëshorten e tij. Marjola Myrtollari, 38-vjeç, e cila ndohet në spitalin e Korçës.

Policia njofton se autori pasi ka qëlluar bashkëshorten është larguar nga vendi i ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 04.06.2023, rreth orës 22:00, në lagjen nr.10, Korçë, në banesë shtetasi Aleko Myrtollari., rreth 46 vjeç, ka plagosur me mjet të mprehtë (thikë) bashkëshorten e tij shtetasen Marjola Myrtollari., rreth 38 vjeçe, e cila ndodhet në spitalin e Korçës, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shërbimet e Policisë menjëherë pas marrjes së njoftimit, kanë shkuar në vendngjarje, kanë rrethuar zonën dhe po vijojnë krehjen e saj. Gjithashtu janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e autorit të dyshuar shtetasit Aleko Myrtollari., i cili pasi ka plagosur bashkëshorten e tij është larguar nga vendi i ngjarjes.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.r.t/abcnews.al