Kopjimi i kafshimit të Tyson, boksieri amerikan pezullohet dhe gjobitet

schedule19:47 - 19 Qershor, 2022

schedule 19:47 - 19 Qershor, 2022

Edgar Berlanga e ka pësuar pas asaj që tentoi të bënte në duelin e boksit kundër Roamer Alexis Angulo.

Amerikani u mundua të kafshonte kundërshtarin në vesh, sikurse kishte bërë vitë më parë Mike Tyson kundër Evander Holyfield në vitin 1997.

Edhe pse Berlanga kërkoi falje për gjestin e tij, ai është përjashtuar për 6 muaj nga boksi dhe është gjobitur me 10 mijë dollarë. / abcnews.al