Kontrata e Manaj me Barcelonën, klauzolë e çmendur për sulmuesin kuqezi

schedule20:36 - 20 Janar, 2020

schedule 20:36 - 20 Janar, 2020

Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj, është zyrtarizuar sot si lojtari më i ri i Barcelona B. 22 vjeçari shqiptar u largua nga Albacete dhe iu bashkua skuadrës katalanase. Sot, Manaj ka kryer vizitat mjekësore, ka vizituar ambientet e klubit, është takuar me shokët e rinj të skuadrës, si dhe ka firmosur kontratën e tij të re.

Bomberi i kombëtares shqiptare ka firmosur deri në verën e vitit 2023 me Barcelonën dhe klauzola e tij, është e frikshme. Plot 50 milion euro duhet të paguajnë skuadrat e tjera për firmën e Manaj, pasi kjo është klauzola që Barcelona ka vendosur.

Manaj luajti 29 ndeshje me Albacete dhe shënoi 8 gola, si dhe një gol në Kupën e Mbretit. Te Barcelona, sulmuesi kuqezi do të mbajë të veshur fanellën me numrin 22./abcnews.al

Video-prezanti i Rey Manaj: