Kontrata e Haaland ka një klauzolë blerjeje, por vetëm për disa klube

schedule16:56 - 4 Tetor, 2022

schedule 16:56 - 4 Tetor, 2022

Klube si Barcelona dhe Real Madrid mund të nënshkruajnë me sulmuesin norvegjez për 200 milionë euro. Megjithatë, mund të aktivizohet vetëm duke filluar nga viti 2024.

Sipas raporteve të mëparshme, klauzola e përjashtimit vlen vetëm për disa klube jashtë Anglisë, shkruan abcnews.al.

Barça donte të nënshkruante me Haaland këtë vit, por përfundoi duke u vendosur me Robert Lewandowski pasi norvegjezi zgjodhi projektin e Guardiolës. Ata mund të kenë një tjetër shans pas dy vitesh, kur me shumë mundësi do të kenë nevojë për një zëvendësues për sulmuesin polak.

Ndërkohë, Erling bëri një fillim të shkëlqyer në Angli. Sulmuesi 22-vjeçar ka shënuar 17 gola dhe ka dhënë tre asistime në 11 ndeshje. /G.D abcnews.al/