Konflikt me armë me pronarin e llotos, arrestohen dajë e nip

schedule11:20 - 21 Prill, 2018

schedule 11:20 - 21 Prill, 2018

Dajë e nip janë vënë në pranga nga policia e Elbasanit pasi u konfliktuan me armë me pronarin e një llotoje.

Sherri ka nisur fillimisht mes shtetasit Fjodor Berati me pronarin e lokalit dhe më pas nipi i Fjodorit, Fatjon Pllumbi ka marrë armën e zjarrit kallashnikov dhe ka qëlluar në ajër në afërsi të lokalit.

Nga të shtënat nuk ka persona të lënduar. Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma tip kallashnikov me një karikator me 12 fishekë, si dhe dy gëzhoja./abcnews.al