Komentet negative dhe bullizim ndaj Maguire, reagon nëna e lojtarit anglez

schedule14:49 - 14 Shtator, 2023

schedule 14:49 - 14 Shtator, 2023

Prej disa muajsh, Maguire është piketuar nga ndjekësit e futbollit dhe ëshë komentuar shpesh negativisht për performancën e tij dhe është bullizuar shumë herë.

Tashmë, nëna e Harry Maguire ka reaguar me një mesazh për të gjithë këtë që i është bërë djalit të saj nga komentuesit, ekspertë, por edhe nga media.

“Si nënë, të shohësh nivelin e komenteve negative dhe abuzive në të cilat po jepen nga disa tifozë, ekspertë dhe media është e turpshme dhe krejtësisht e papranueshme për çdo sferë të jetës, mos e shqetësoni dikë që punon për klubin dhe vendin.

Unë isha atje në tribunë si zakonisht, nuk është e pranueshme ajo që është krijuar për asgjë. Unë e kuptoj që në botën e futbollit ka ulje dhe ngritje, pozitive dhe negative, por ajo që merr Harry ka shkuar shumë përtej futbollit.

Për mua nuk është në rregull ta shoh atë të kalojë këto momente kaq të vështira. Nuk do të doja të shihja prindër apo lojtarë të tjerë të kalojnë këtë gjatë të ardhmes së tyre, veçanërisht djem dhe vajza të reja.

Harry ka një zemër të madhe dhe është një punë e mirë që ai është i fortë mendërisht dhe mund ta përballojë atë pasi të tjerët mund të mos jenë në gjendje ta bëjnë”, është shprehur e prekur nëna e mbrojtësit anglez./h.ll/abcnews.al