Kohë rinovimesh te Barcelona, Laporta “blindon” talentin e mesfushës

schedule17:22 - 12 Maj, 2021

schedule 17:22 - 12 Maj, 2021

Kohë rinovimesh në klubet e futbollit. Te Barcelona po presin me padurim firmën e Leo Messit, por tifozët duhet të presin edhe pak për arritjen e akordit zyrtar mes presidentit dhe yllit argjentinas.

Joan Laporta ka “blinduar” një nga talentet e klubit katalanas. Flasim për Nico Gonzalez, 19-vjeçarin që aktivizohet në mesin e fushës dhe luan me Barcelonën B, aty ku ka shok ekipi Rey Manajn.

Gonzalez ka firmosur kontratën e re, që e mban lidhur me klubin spanjoll deri në verën e vitit 2024. Klauzola e shitjes së tij kap shifrën e 500 milion eurove. /abcnews.al