Koalicioni qeverisës në Gjermani dhe jehona në Europë

schedule14:16 - 27 Janar, 2018

schedule 14:16 - 27 Janar, 2018

Gjermania është ende pa një qeveri në një kohë që negociatat mes Merkelit dhe liderit socialdemokrat Martin Schulz vazhdojnë. Dhe nëse arrihet një marrëveshje, rezultati i saj përfundimtar do të dihet vetëm në mes të muajit shkurt, ndërsa për postin e kancelarit Bundestagu do të votojë pas 12 marsit./abcnews.al