Klauzola e riblerjes, mesfushori i talentuar drejt rikthimit te Juventusi

schedule17:25 - 15 Mars, 2020

schedule 17:25 - 15 Mars, 2020

Klauzolat e riblerjes së një lojtari janë shtuar shumë dhe Juventusi ka vendosur ta shfrytëzojë këtë opsion. Kampionët e Italisë shitën Rolando Mandragora tek Udinese verën e vitit 2018  për shumën e 20 milion eurove.

Mesfushori defensive është paraqitur mirë me skuadrën friulane. Performancat pozitive mund ta rikthejnë në Torino. Drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” janë bindur përfundimisht për kualitetin e 22-vjeçarit.

Në marrëveshjen mes klubeve ishte vendosur klauzola e riblerjes nga Juventusi për shumën e 26 milion eurove. Mandragora po paraqitet mirë dhe mediat italiane raportojnë se bardhezinjtë do të rikthejnë në bazë në fund të këtij sezoni. /abcnews.al

 

Rolando Mandragora