Klajda Gjosha intervistë në ABC News

schedule14:43 - 11 Maj, 2018

schedule 14:43 - 11 Maj, 2018

Klajda Gjosha ishte e ftuar në Mbrëmje në ABC News, ku foli për zhvillimet më të fundit lidhur me hapjen e negociatave me BE-në.

Sipas Gjoshë, qeveria duhet të tregohet më e matur, lidhur me deklaratat që bëri kryeministri Rama në Ditën e Europës ndaj një delegacioni holandez.

Sipas saj, vendet anëtare të BE-së kanë filluar të shprehen me Gjermaninë dhe Holandën që mesa duket nuk do të kenë një qëndrim pozitiv./abcnews.al