Kjo foto e Harry dhe Meghan nga Pallati Buckingham po bën xhiron e botës

schedule17:18 - 14 Shtator, 2022

schedule 17:18 - 14 Shtator, 2022

Princi Harry dhe Meghan Markle dukeshin të zymtë ndërsa mbërritën në Pallatin Buckingham të martën mbrëma, pak para se të shihnin trupin e Mbretëreshës Elizabeth për herë të parë. Trupi i mbretëreshës mbërriti në Pallatin Buckingham pak pas orës 20:00 të së martës, i shoqëruar nga Princesha Anne, Mbreti Charles dhe bashkëshortja mbretërore.

Meghan ishte e veshur me të zeza në krah të bashkëshortit të saj. Në fotot e publikuara për publikun, Princi Harry dhe Meghan Markle dukeshin shumë të zymtë, ndërsa Duka i Sussex ishte mjaft i dëshpëruar.

Dje, Mbretëresha Elizabeth bëri udhëtimin e saj të fundit nga Skocia në Londër. Trupi i saj u transportua nga një avion i Forcave Ajrore Mbretërore, i shoqëruar nga Princesha Anne. Trupi i saj u dërgua në dhomën e përkuljes në Pallatin Buckingham, ku monarku shtroi darka për anëtarët e tjerë mbretërorë dhe krerët e shtetit.

Sot, e mërkurë 14 shtator, trupi i mbretëreshës do të dërgohet në Westminster Hall, ku do të qëndrojë për katër ditë të tjera./abcnews.al