Kjo është dita më e keqe e javës për një takim të parë

schedule14:28 - 6 Gusht, 2023

schedule 14:28 - 6 Gusht, 2023

Sipas TikTok, si dhe ekspertit të aplikacionit për takime, Match, e shtuna është ndoshta dita më e keqe për të planifikuar një takim të parë, ndërsa ata rekomandojnë të mërkurën ose të enjten mbrëma.

“E shtuna është e keqe për takimet e para. Duke supozuar se punoni, nga e hëna në të premte nga ora 9 e mëngjesit deri në 17:00, tashmë jeni jashtë ditëve të javës, dukeni mirë dhe nuk po e bëni vetëm për një takim të parë”, tha Charlotte e TikTok.

Ajo shtoi se në fundjavë nuk ke shumë detyrim të të nxjerrin nga shtëpia, ndaj do të visheshe enkas për atë takim. Gjithashtu, gjatë ditëve të javës, veçanërisht nga e hëna deri të enjten, ka të ngjarë të ketë më shumë vende në restorante.

“Do të pendoheni për humbjen e një dite pushimi, ndërsa një takim i rastësishëm i keq të martën do të harrohet gjatë muajit tjetër.”

Ekspertja e takimeve të ndeshjeve, Hayley Quinn, i mbështet këto pretendime dhe thotë se disa ditë janë më të mira se të tjerat.

Ajo i tha Metro se “duhet të synoni për të mërkurën ose të enjten mbrëma, ose të dielën pasdite”./abcnews.al