Kjo është data më e keqe për t’u martuar gjatë vitit 2023

schedule11:27 - 23 Shkurt, 2023

schedule 11:27 - 23 Shkurt, 2023

Nëse jeni adhurues i astrologjisë dhe kënaqeni me udhëzimet që ofrojnë planetët dhe yjet, atëherë mund të keni lexuar tashmë datat me fat të vitit që nisi pak kohë më parë për shenjën tuaj, si dhe se cili është muaji më i mirë për ju. Në rast se po mendoni të zyrtarizoni lidhjen tuaj dhe të hidhni hapin tjetër, mund të jeni të interesuar të dini se cilën datë dasme duhet të shmangni. Sipas yjeve kjo ditë është ende vonë, ndaj keni pak kohë për të menduar se kur do të martoheni dhe për ta shmangur atë.

Cila është data më e keqe për t’u martuar në vitin 2023

Falë një serie fatkeqe ngjarjesh kozmike, 9 gushti është dita më e keqe për t’u martuar këtë vit, astrologjikisht. Disavantazhi më i madh në atë ditë do të jetë Venusi retrograde. Në astrologji, Venusi është planeti përgjegjës për të gjitha gjërat e dashurisë dhe marrëdhënieve, kështu që është gjithmonë një ide e mirë të vlerësoni statusin e saj përpara se të merrni një vendim të madh për marrëdhënien.

Me Venusin retrograde nga 22 korriku deri më 3 shtator në Luan, e gjithë kjo periudhë kohore nuk do të jetë më e mira për t’u përkushtuar, pasi është një periudhë rishikimi dhe reflektimi. Gjërat fillojnë të ndryshojnë papritur më 9 gusht, kur Venusi retrograde sheshon Uranin në Dem, duke shkaktuar trazira në marrëdhënie. Si rezultat, kjo do të jetë dita më e keqe për t’u martuar në vitin 2023, pasi do të ketë ndryshime të papritura si në marrëdhënie ashtu edhe në partneritet.

9 gusht më në detaje

Kur Venusi është retrograde, ne të gjithë jemi të thirrur të rishqyrtojmë marrëdhëniet tona dhe se ku po çojnë ato. Gjatë ecurisë së tij retrograde, mbizotëron pasiguria dhe dyshimi, për këtë arsye afati kohor nga 22 korriku deri më 3 shtator nuk është më i përshtatshmi për angazhime shumë serioze. Ndërsa Venusi takohet me Uranin, planeti i mosbindjes, më 9 gusht, themelet e marrëdhënieve preken. Për disa kjo mund të nënkuptojë rinovim, zgjim dhe një rishikim pozitiv të marrëdhënies së tyre. Për të tjerët, mund të bëhet mjaft e pakëndshme dhe të rëndojë shumë në marrëdhëniet e tyre romantike.

Ata që i përkasin shenjës së Luanit apo kanë planetë që ndikojnë tek ata në këtë shenjë, atëherë patjetër do të vërejnë turbullira dhe konflikte gjatë asaj periudhe. E njëjta gjë vlen edhe për ata që i përkasin shenjës së Demit, pasi parashikohen përmbysje në marrëdhënie. Për fat të mirë, 9 gushti është shumë larg, kështu që nëse keni planifikuar të dërgoni ftesa atëherë, keni ende kohë për të rishqyrtuar zgjedhjen tuaj./abcnews.al