Kim Kardashian publikon videon natyrale, fansat i gjejnë plagët e operacioneve plastike

schedule12:25 - 27 Korrik, 2022

schedule 12:25 - 27 Korrik, 2022

Fansat e Kardashian u kthyen si detektivë dhe zbuluan shenjat që kanë lënë procedurat kozmetike në fytyrën e Kim Kardashian.

Kim dhe familja e saj e famshme i janë nënshtruar procedurave kozmetike që nga viti 2006. Krahasimi i fotove të Kim 27-vjeçare me Kim-in 41-vjeçare është bërë një zakon i përditshëm për fansat të familjes. Ndërsa Kim e ka pranuar botoksin, mbushjen e buzëve Kylie Jenner dhe zmadhimin e gjoksit Kourtney Kardashian, të gjitha janë të shtrënguara për pjesën tjetër të procedurave.

Së fundmi, Kim Kardashian lansoi linjën e saj të kujdesit të lëkurës, SKKN, dhe shpresonte që fansat e saj të besonin se shkëlqimi dhe pamja e saj rinore i detyrohen 7 hapave që ajo ndjek.
Në një intervistë të fundit, biznesmenia ka pohuar se përveç disa botox, nuk i bën shumë fytyrës. Ajo madje mohoi të ketë mbushës.

Në videon që ajo postoi për rutinën e saj të kujdesit të lëkurës, shihen qartë disa linja në fytyrën e saj, rezultat i disa procedurave të operacioneve plastike.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian (@kimkardashian)

Përdoruesi i Instagramit @igfamousbydana rishpërndau videon e Kim Kardashian dhe shpjegoi se cilat shenja në fytyrën e saj beson se janë plagë kirurgjikale. Duke zmadhuar pjesë të fytyrës së yllit, duke përfshirë hundën e saj, ajo i krahasoi ato me pamjet e rezultateve të njerëzve të tjerë që i kanë bërë procedurat. “Draga e #KimKardashian nga rinoplastika dhe shenjat e ngritjes së fytyrës janë të dukshme në hapin e fundit të rutinës së saj të kujdesit të lëkurës”, ka shkruar ajo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dana Omari, RDN (@igfamousbydana)

Ndërsa plagët e Kim janë vetëm spekulime të fansave, nuk mund të mohohet se ajo duket shumë më ndryshe se në të kaluarën. Kirurgjia plastike ka qenë gjithmonë shpjegimi logjik mes disa fansave se pse paraqitjet e Kardashian-Jenners ndryshojnë kaq shpejt dhe në mënyrë drastike. Është gjithashtu e vështirë të injorohet se familja e famshme ka pasur një ndikim të madh në standardet e bukurisë./abcnews.al