Kim iftar me përfaqësues të besimeve fetare në Shqipëri: Gëzuar Ramazanin!

schedule22:21 - 11 Maj, 2021

schedule 22:21 - 11 Maj, 2021

Kryegjyshi Botëror Edmond Brahimaj dhe Ambasadori i Izraelit në Shqipëri Noah Gendler kanë organizuar një iftar për mbrëmjen e së martës. Në këtë iftar kanë qenë të pranishëm përfaqësues nga besime të ndryshme fetare si dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Në një postim në Twitter, diplomatja amerikane shkruan se ishte shumë e veçantë të çelte iftarin me miq nga të gjitha besimet.

POSTIMI