Kërkoi 8 mijë € për Hipotekën e një hoteli, GJKKO lë në qeli ish-drejtorin e Kadastrës së Sarandës

schedule10:19 - 15 Maj, 2022

schedule 10:19 - 15 Maj, 2022

GJKKO lë në qeli punonjësin dhe ish-drejtorin e Kadastrës së Sarandës, Laert Pasha. Ai akuzohet se kërkoi 8 mijë € për të dhënë Hipotekën e një hoteli në Sarandë.

 

Laert Pasha, 41-vjeç, me detyrë specialist i sportelit dhe arkivës në zyrat e ASHK, u arrestua me akuzën e korrupsionit.

/abcnews.al/