Kërkohet për ngacmim dhe përndjekje, policia nuk gjen dot shqiptarin në Angli

schedule09:18 - 25 Qershor, 2022

schedule 09:18 - 25 Qershor, 2022

Një shqiptar është shpallur në këkrim nga policia angleze për ngacmim dhe përndjekje.

Oficerët e policisë në Sheffield kanë kërkuar ndihmë për gjetjen e tshqiptarit,  i cili i ka kryer veprat penale në Nottinghamshire, West Midlands, Leicester dhe Londër.

Klevis Xhelaj, 28 vjeç, kërkohet për vepra të përndjekjes dhe ngacmimit nga data 11 qershor 2021 deri në mars 2022.

Xhelaj mund të ketë udhëtuar jashtë zonës së Yorkshire të Jugut.

Policia ka shpërndarë dhe foton e tij, teksa bën thirrje që kushdo që ka informacion të kontaktojë me autoritetet. /abcnews.al