Keni plane për të dielën? Mësoni më parë si pritet të jetë moti

schedule07:53 - 15 Dhjetor, 2019

schedule 07:53 - 15 Dhjetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranesira të pakta, mbizoterojne deri në mesditë,  situatë e cila vijon edhe gjatë pasdites në vendin tonë. Por orët e mbrëmjes sjellin shtum të vranësirave në zonat përgjatë kufirit Lindor.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes por rriten në mesditë duke u luhatur nga -1°C deri në 17°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë./abcnews.al