Keni fshirë fotot në Instagram? Si mund t’i riktheni

schedule22:26 - 26 Nëntor, 2021

schedule 22:26 - 26 Nëntor, 2021

Le ta pranojmë, të gjithë në një moment kemi fshirë ose një foto nga Instagrami dhe më pas jemi penduar. Megjithatë, tani ka një zgjidhje për t’i rikthyer ato.Megjithatë, postimet e fshira nuk do të jenë të disponueshme përgjithmonë për t’u rikuperuar, por vetëm për 30 ditë. Nëse nuk rikuperohen brenda kësaj periudhe, atëherë ato fshihen përgjithmonë dhe në mënyrë të pakthyeshme! Ndërsa historitë do të qëndrojnë vetëm për 24 orë! Fotografitë, videot dhe historitë e fshira do të transferohen automatikisht në seksionin “Fshirë së fundi”.

Instagram e mori këtë vendim në mënyrë që nëse llogaria hakerohet dhe përmbajtja e saj fshihet, ajo të mund të rikthehet.

Instagram: Mënyra për të mbrojtur llogarinë tuaj

Kohët e fundit ka pasur një debat të konsiderueshëm për sigurinë e mediave sociale . Llogari të ndryshme janë hakuar me përdorues që shqetësohen për informacionin e tyre personal.

Kjo është arsyeja pse Instagram njoftoi një mjet të ri, Kontrollin e Sigurisë, i cili ndihmon në sigurimin e llogarive. Ai udhëzon me saktësi përdoruesit me llogari të komprometuara për t’i siguruar ata . Kjo përfshin kontrollimin e aktivitetit të identifikimit, kontrollimin e informacionit të profilit, konfirmimin e llogarive që ndajnë informacionin e identifikimit dhe përditësimin e kontakteve të rikuperimit, si telefoni ose emaili i tyre./abcnews.al