Kategoria e Dytë: Luzi dhe Bulqiza të papërmbajtshëm, ja të gjitha rezultatet

schedule16:31 - 27 Nëntor, 2021

schedule 16:31 - 27 Nëntor, 2021

Janë luajtur ditën e sotme 5 sfidat e Kategorisë së Dytë, të vlefshme për javën e 9-të të saj.

Luzi kryesues është treguar i papërmbajtshëm kundër Internacionalit teksa ka arritur të fitojë me rezultatin e thellë 6-1. Po me rezultat të thellë ka fituar edhe Bulqiza përball Adës me shifrat 5-2.

Po ashtu fitore kanë marrë edhe Oriku kundër Veleçikut, Sopoti fitoi ndaj Gramozit, edhe Gramshi mori 3 pikët kundër Ilirisë.


Ja të gjitha rezultatet e ditës së sotme:

Gramshi – Iliria 1-0

Oriku – Veleçiku 2-0

Luzi – Internacional 6-1

Bulqiza – Ada 5-2

Gramozi – Sopoti 0-2

/f.a/abcnews.al